Хор української пісні «Веселка»

Хор української пісні «Веселка»

Роком народження хору української пісні «Веселка» вважається 2010. До маленького гурточка з шести малят щороку приєднувались нові голосочки. 

Зараз колектив налічує понад сорок учасників. Це єдиний на Харківщині дитячий хор народного спрямування. Керівником хору є Тетяна Шерстюк – людина, закохана в українську пісню, педагог з багаторічним стажем роботи, викладач-методист. Незважаючи на переважно народну манеру співу хору, керівник дуже бережно ставиться до дитячих голосів, використовує принципи вокального виховання та вокальної культури, характерні для академічної постановки. Хор має дві вікові групи: старшу й молодшу. Проте часто колектив виступає як зведений. Це, по-перше, робить звучання більш могутнім, а по-друге – має за мету передачу навичок і вмінь від старших молодшим.

Керівник хору української пісні Веселка – Тетяна Шерстюк

Хор має своє творче обличчя. Його оригінальність підкреслюють не лише манера співу та репертуар, а й своєрідність музичного супроводу: хор співає під акомпанемент інструментального тріо. Наразі концертмейстерами хору є Марина Голуб (акордеон), Олена Лимарова (домра) та Тетяна Радченко (скрипка).

Репертуар колективу складають українські народні пісні та твори українських композиторів. Учасники хору також навчаються відтворювати народні обряди та звичаї. В репертуарі хору та його груп чимало календарно-обрядових пісень: колядок, щедрівок, веснянок. За роки існування хор української пісні «Веселка» та його групи здобули низку перемог на конкурсах та фестивалях міжнародного та національного рівнів, а також на відкритих та обласних фестивалях-конкурсах. Це міжнародні: «Джерело талантів»,  «Зимове сяйво», «Весняне сонечко мистецтв», «Лотос надії», «Перший крок» (м. Харків), «Зоряна ФаСоль» (м. Дніпро), всеукраїнські:  «Селянські зірочки» (м. Генічеськ Харсонської обл.), «Чисті роси», (м. Харків). Хор був неодноразовим переможцем Відкритого фестивалю світової музики ім. М. Леонтовича та Відкритого фестивалю польської та української музики ім. К. Шимановського (м. Харків), Регіонального фестивалю-конкурсу «Музи і діти» (м. Дергачі Харківської області). Хорова група здобула Золотий кубок на «Дельфійських Іграх Слобожанщини та стала абсолютним переможцем обласного фестивалю-конкурсу обрядового фольклору «Щедрий вечір». Переконливу перемогу хор «Веселка» здобув на професійному обласному огляді-конкурсі «Весняний вернісаж» 2018 року. У 2019 році колектив став переможцем обласного фестивалю «Молоді таланти Харківщини» і був запрошений до виступу в ХНАТОБ ім. М. Лисенка, а в 2020 році виборов перемогу на обласному фестивалі «Мистецький вернісаж» і виступав на сцені Харківської обласної філармонії. Хор «Веселка» двічі був учасником проекту «Дитяча філармонія», концерти якого відбувались у ХНУМ ім. І. Котляревського, та постійно бере участь у Відкритому фестивалі родинної творчості «Роде наш красний», засновником та організатором якого є керівник колективу Т. А. Шерстюк. Виступи юних хористів користуються любов’ю й повагою глядачів, тому колектив завжди є бажаним гостем на всіх районних культурно-мистецьких заходах.

Електронна адреса: sloboda0306@ukr.net

Facebook