Літня хорова академія

Всеукраїнське хорове товариство імені Миколи Леонтовича НВМС — найстарша чинна сьогодні мистецька громадська організація, що об’єднує сотні відомих українських митців, ініціює проведення щорічної Літньої хорової академії (ЛХА). Проєкт спрямований до студентської молоді різних регіонів України і носить мистецький та освітній характер.

ОПИС ПРОЕКТУ.

Щороку, в останній тиждень червня, збирається 50 студентів з українських мистецьких вузів Києва, Харкова, Дніпра, Львова і Одеси, які в якості слухачів і безпосередніх учасників Проєкту готують під керівництвом видатних диригентів з України та Європи хорову програму (щороку Всеукраїнське хорове товариство ім. Миколи Леонтовича обирає тему ЛХА, хормейстерів, які, в свою чергу, пропонують хорову програму). Всі репетиції Академії проходитимуть у формі відкритих майстер-класів відкриваючи слухачам і учасникам Проєкту методологію роботи над хоровими творами різної стилістики. Плануються відкриті майстер-класи з диригування, вокального ансамблю та вокалу. Окрім занять слухачі Академії відвідають музеї і храми міста де проходить ЛХА, на оглядових екскурсіях ознайомляться з історією українського міста і краю, зможуть відпочити і познайомитися, зав’язати творчі і особисті знайомства.

Проєкт також містить в собі співпрацю кафедр хорового диригування Музичних академій України, різноманітних агентів арт-простору (критиків, мистецтвознавців), закордонних фахівців.

Основні принципи здійснення Проєкту: відкритість, публічність, взаємоповага, що має на меті спільну діяльність різних представників мистецької, педагогічної та наукової спільнот, висвітлення всіх етапів реалізації та підсумків Проєкту в ЗМІ, аналіз критичних суджень музичної громадськості, тощо.

Мета: Ініціювати створення додаткового мистецького простору можливостей для молодих музикантів. Здійснення прем’єр нової української та світової музики під керівництвом видатних митців. Відродження забутих пластів художньої культури України, розвиток виконавської майстерності хорових колективів. Пропаганда і популяризація в світі творчості кращих українських композиторів, удосконалення підготовки і освіти молодих українських хормейстерів. Заохочення до інтенсивнішої спільної діяльності українських хорових шкіл.

Виховання в учасників Проєкту відчуття стилю старовинної української музики. Удосконалення в них набутих у мистецьких вишах знань, навичок і умінь. Запис аудіо та відео матеріалів з майстер-класів і концерту. Розповсюдження їх для ознайомлення і вивчення в мистецьких навчальних закладах України та за кордоном.

НАЙЦІННІШЕ — Проєкт спрямований на виховання нової мистецької еліти України, зміцнення творчих і особистих зв’язків серед молодих людей, що обрали своїм фахом українських хоровий спів, усвідомлення ними хорового мистецтва, як корінного жанру української культури через відродження з небуття пластів української духовності.

Ми в соціальних мережах