Українка співатиме в WYC

Нова форма співпраці Всеукраїнського хорового товариства ім. М. Леонтовича і Світового молодіжного хору. Вперше в історії українка співатиме у найпрестижнішому молодіжному хорі світу!

До знайомих мені музикантів музика приходила у вельми ранньому віці – хтось народився в музичній родині, когось відправили до музичної школи, аби компенсувати завеликий обсяг вільного часу. А я прийшла до мами і у віці 12 років заявила, що буду займатися музикою. Мама була здивована. Запитала, чи я впевнена, адже музикант із класу з посиленим вивченням математики – це щось нове. А я сказала, що жити без цього не можу. Мама стенула плечима і повела мене до музичної школи.

Так усе й почалося.

І зараз я розумію, що ланцюжок рішень, що розпочався від того впевненого “я буду займатися музикою”, привів мене туди, де я ніколи не думала опинитися. Проте я впевнена, що саме тут я і маю бути.

Коли я тільки починала вчитися в музичній школі, я не думала, що буду навчатися у КМАМ ім. Р. Глієра на відділі «Хорове диригування», але зараз я тут і ніколи б  не змінила свого рішення.

Коли 2017 року я побачила виступ хору першої Літньої хорової академії Всеукраїнського хорового товариства в Одеській консерваторії, то  не думала, що за два роки зможу стати частиною цієї великої хорової родини. Я ніколи не забуту, скільки натхнення це принесло, скільки нових професійних і просто дружніх знайомств це мені подарувало і скільки досвіду я отримала.

І натхнення, отриманого того літа, вистачило для довгого листування, безлічі анкет і довгих недільних репетицій з концертмейстером, щоб мати змогу цього літа заспівати Бетховена у Німеччині у складі Світового Молодіжного Хору, представляючи Україну.

Такі проєкти як Світовий Молодіжний Хор, де молоді музиканти можуть отримати безмежний досвід, виступаючи під керівництвом відомих у світі диригентів, взяти участь у виконанні як таких масштабних творів, як 9 симфонія Бетховена, так і прем’єр творів сучасних композиторів, розширюють культурні кордони, налагоджують міжнародні культурні зв’язки і відкривають шляхи до нових можливостей молодих митців.

Я впевнена, що є безліч ще не випробуваних можливостей – варто просто не боятися впевнено сказати “я хочу займатися музикою”!

Адже у музики немає меж.

Текст підготувала Дарія Голятіна

Використання матеріалів статті лише за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «Всеукраїнське хорове товариство імені М. Леонтовича»