Академічний студентський хор ХНУ ім. В. Каразіна «Ad Libitum»

Академічний студентський хор ХНУ ім. В. Каразіна «Ad Libitum»

Академічний студентський хор ХНУ ім. В.Н. Каразіна «Ad Libitum» –  аматорський колектив, заснований у 2004 році. Художній керівник та диригент  –  Лауреат Першого Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів Андрій Сиротенко.

Андрій Сиротенко

Існуючи на базі Університету Каразіна, хор має дуже глибоку історію.
У 1854 р. за сприянням архієпископа Інокентія Борисова в Харківському університеті був заснований клас церковного співу. Регулярна робота цього класу (тричі на тиждень) позначилася на тому, що в університетському соборі був постійний і добре підготовлений хор. Проіснували ці класи до початку XX ст.

У 1934 р. ректорат створює при університеті музично-літературно-художню студію. Центральне місце у цій студії займав хоровий клас. В його складі було 90 співаків. Керував всією студією і хоровим класом відомий хормейстер А.А. Перунов.

У повоєнний період, починаючи з 1946 р. було організовано жіночий хор. З 1949 р. керівником хору була З.В. Яковлева. З 1965 р. хором керує А.М. Птіц. У 1967 р. на Фестивалі самодіяльного мистецтва хор отримав I місце і був відзначений як найкращий студентський колектив. У ті роки хор гастролював у Литві в м. Вільнюс, двічі гастролював по містах Поволжя: м. Волгоград, Нижній Новгород, Ярославль та ін.

На честь 200-річчя Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна у 2004 році за ініціативою ректора Віля Бакірова було прийнято рішення відновити роботу студентського хору.

Основу хорового репертуару складають обробки українських народних пісень та духовна музика, адже метою колективу є популяризація української пісні, національної хорової традиції та пісенності серед молоді.

Хор бере активну учать у культурному житті Університету. Є невід’ємною частиною таких заходів як День Заснування Університету, Посвячення у студенти, Урочистий випуск магістрів, Благодійних зимовий бал та ін.

Також хор бере участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях:

2011 — «Співоча феєрія» II Всеукраїнський фестиваль хорових колективів технічних навчальних закладів – Гран-Прі.

2012 — ХІХ Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» — Диплом І ступеня.

2013 — ХХ Міжнародний фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Південна Пальміра» — Гран-Прі.

2018 — XXV Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» — Диплом І ступеня.

Щорічно студентський хор «Ad Libitum» бере участь у православному хоровому фестивалі «Різдвяночки».

У 2017 році за участі хору Каразіна було встановлено рекорд України — «Наймасовіше виконання духовного гімну «Молитва за Україну» М. Лисенка».

З 2016 року хором Каразіна був започаткований щорічний студентський хоровий фестиваль «Каразінські хорові зустрічі». Метою фестивалю є відродження та активізація хорового руху у непрофільних вищих учбових закладх, звучання академічної хорової музики в студентському середовищі та популяризація творчості  видатних українських хорових митців – М. Леонтовича, К. Стеценка, О. Кошиця, а також сучасних українських композиторів.

Хор Каразіна має великі плани щодо подальшої роботи та завжди відкритий не тільки для студентів Університету Каразіна, а і для всієї молоді, що прагне співати.

Репертуар хору

E-mail: karazinacademchoir@gmail.com

Facebook

Instagram

Відео