Вітальний Адрес Голови Асоціації, з нагоди 100-річчя першого виконання «Щедрика» в США

Щиро вітаю всю шановну мистецьку громаду – учасників грандіозного міжконтинентального творчого проєкту, присвяченого 100-річчю виконання «Щедрика» Миколи Леонтовича зі сцени найпрестижнішої зали Нью-Йорка «Carnegie Hall». Віхою тепер вже нашої спільної – американської та української – історії культури став достопам’ятний концерт 5 жовтня 1922 року, яким розпочалися тріумфальні гастролі Української Республіканської Капели під орудою уславленого Олександра Кошиця в Америці. Виступи у 36 штатах країни, понад 200 концертів, захоплені оплески американських слухачів, з-поміж яких було багато й українців-родаків, що шукали свою долю в Новому Світі.

Наша асоціація «Всеукраїнське хорове товариство імені Миколи Леонтовича» об’єднує сотні талановитих хормейстерів і всі вони з власної практики знають, якої високої мистецької вартості є «Щедрик» М. Леонтовича. Немає жодного хору в Україні, який не мав би в репертуарі цього твору, що став вже міжнародним брендом! Довго, неймовірно довго й ретельно працював автор над цим шедевром. Було потрачено багато зусиль Майстром із Поділля, але час довів, що то не було намарно! «Щедриком» нашого національного генія може пишатися кожен українець, де б він сьогодні не перебував – на своїй рідній, охопленій підступною війною землі, чи в інших країнах, особливо там, де протягнули нам міцну руку дружньої підтримки та допомоги, як у Сполучених Штатах. Але вже понад 80 років всі континенти світу знають нашого «Щедрика» в англомовній версії Пітера Вільховського як колядку «Carol of the Bells», без якої не обходиться жодне Різдво. І ми це сприймаємо за визнання людством українського музичного внеску у спільну скарбницю його ДУХОТВОРЧОСТІ.

Нинішній концерт, переконаний, – непересічне явище і для наших культур, і для всього прогресивного людства. Він є знаком ПЕРЕМОГИ, віримо, близької ПЕРЕМОГИ світла й добра над мороком і невіглаством. Разом зі всіма щиро радіємо та вітаємо всіх причетних до цієї знакової і дуже помітної на світовому мистецькому видноколі події!

З повагою, Олександр Тарасенко

– голова Асоціації «Всеукраїнське хорове товариство імені Миколи Леонтовича» Національної всеукраїнської музичної спілки,

заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національної опери України,

доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського

 

Запрошуємо долучатися до безкоштовного стріму концерту о 21:00 за київським часом за посиланням:

https://www.carolofthebells100.org/