Musica sacra Ukraina: онлайн-презентація нового CD

Musica sacra Ukraina: онлайн-презентація нового CD

Незалежна мистецька платформа Open Opera Ukraine  за підтримки Українського культурного фонду презентує проєкт Musica sacra Ukraina: партесний вимір.

Проєкт Musica sacra Ukraina: партесний вимір націлений на дослідження одного зі скарбів української хорової музики та української культури доби бароко – партесного співу. Обраний формат лабораторії передбачає тісну співпрацю співаків-виконавців, хормейстерів та науковців, що вивчають старовинну музику, постійний діалог та пошук виконавських рішень, максимально відповідних історичній стилістиці барокової музики. Художньою керівницею проєкту стала хормейстерка, кандидатка мистецтвознавства Наталія Хмілевська, науковою консультанткою – кандидатка мистецтвознавства , доцентка кафедри старовинної музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Євгенія Ігнатенко. Результат спільної роботи – новий аудіодиск з українськими партесними концертами – буде представлений 9 жовтня у режимі онлайн.

Обрані для запису тринадцять творів утворюють панораму української партесної музики від останньої третини XVII століття до першої половини XVIII століття.

Дев’ять чотириголосних концертів Миколи Дилецького узято зі збірки «Dylecki, ca. 1630-1690. Vesperae, Liturgia, Concerti quatuor vocum» , яку наприкінці 2018 року видала у Варшаві російська музикознавиця Ірина Герасимова. Вперше твори прозвучали торік на концерті «Житель града Києва» в Софії Київській у виконанні солістів Open Opera Ukraine.

Восьмиголосний концерт Миколи Дилецького «Прийдіте, людіє» був авторизований і виданий 2006 року у збірці «Партесні концерти XVIIXVIII ст. з київської колекції».

Вперше презентуватимуться три 12-голосних концерти анонімних авторів першої половини XVIII століття. Рукописні поголосники зберігаються в Інстутуті рукопису Національної бібліотеки України імені В.Вернадського у Києві. Розшифровка, зведення їх у партитуру та наукове опрацювання було здійснене Євгенією Ігнатенко.

Запис партесних концертів відбувався у Києві, в музеї «Кирилівська церква» (XII – XIX ст.) Національного заповідника «Софія Київська». Ця локація є визначною пам’яткою української давньої архітектури, унікальною за акустичними властивостями. У всіх представлених партесних концертах партії виконуються сольно співаками вокального ансамблю Open Opera Ukraine.

В рамках проєкту «Musica sacra Ukraina: партесний вимір» також створено інтернет-сайт українською та англійською мовами, на якому можна ознайомитися з концепцією проєкту, прочитати коментарі про кожен з концертів, послухати їх, оформити замовлення на отримання диска.

В онлайн-презентації 9 жовтня візьмуть участь музикознавці та виконавці, мистецтвознавці, фахівці у галузі українського бароко. Автори проєкту розкажуть про усі етапи його підготовки, покажуть унікальні джерельні документи. Долучитися до події можна, зареєструвавшись за посиланням 

Подія на Facebook