Народний гурт «Весела слобода»

Народний гурт «Весела слобода»

Колектив створений у 1999 році. Його керівник Тетяна Шерстюк – талановита творча особистість, музикант і педагог високого професійного рівня, переможець конкурсу «Гордість Балаклійщини», людина, змалечку закохана в Україну й українську пісню. Випускниця Харківського музичного училища ім. Б. Лятошинського та Харківського інституту мистецтв ім. І. Котляревського повернулась у рідну Балаклійську музичну школу викладачем сольфеджіо. Та любов до народної пісні в поєднанні з професійною освітою дали свої плоди. Так утворився гурток любителів української пісні «Слобожанські малята», який згодом було перейменовано в гурт народної пісні «Весела Слобода», що почав працювати при районному Будинку культури. Учні класу народного співу музичної школи з часом поповнюють основну групу колективу. Гурти «Соловейки», «Співаночка»,  «Краплинки», «Лелеченьки» є супутниками молодіжного колективу та входять до великої співочої родини. У 2005 році гурту було присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив».

Керівник народного гурту народної пісні Весела Слобода – Тетяна Шерстюк

Репертуар «Веселої Слободи» складають здебільшого  обробки українських народних пісень, створені керівником колективу –  викладачем-методистом Тетяною Шерстюк. Вони мають багату гармонію, поєднують особливості різних жанрів і стилів. За роки існування колектив зробив вагомий внесок у розвиток народно-пісенної культури Балаклійщини. Юні аматори також відтворюють  народні обряди, переймаючи їх особливості від берегинь народної творчості.

Народний гурт «Весела слобода» – неодмінний учасник усіх  фольклорних свят  та  культурно-масових  заходів, що відбуваються в районі. Про високий професіоналізм колективу свідчать численні перемоги на конкурсах та фестивалях міжнародного й національного рівнів як в Україні, так і за кордоном, серед яких: Гранпрі Міжнародного фестивалю хорової музики ім. Ф. І. Шаляпіна (м. Ялта), Міжнародного фестивалю-конкурсу «Золота нотка» (м. Дніпро), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Селянські зірочки» (м. Генічеськ), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості на Сорочинському ярмарку. Це також високі звання переможців міжнародних фестивалів-конкурсів «Наша земля – Україна» (МДЦ «Артек»), «Коляда» (м. Рівне), «На Івана, на Купала» (с. Дубічі Церковні, Польща), «Спєвачек» (м. Велке Лозіни, Чехія), «Срібний голос» (м. Москва, Росія), «Хотмижська осінь» (м. Бєлгород, Росія), «Квіти України» та «Північна зірка» (м. Таллін, Естонія), «Біла лілія» (м. Кагул, Молдова), фестиваль-конкурс народної творчості ім. А. П. Містюкова (м. Липецьк, Росія), «Пісенний край» (м. Полтава), «Барвистий віночок» (м. Дніпро), «Кримський світ: Cузір’я» (м. Сімферополь), всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Первоцвіт – Надія» (м. Київ), «Родославчик» (м. Івано-Франківськ), «Слобожанський спас» (м. Сватове, Луганської обл.), «Голосні дзвіночки» (м. Маріуполь), «Квіти Зимцерли» (м. Харків), фестиваль-конкурс пам’яті Оксани Петрусенко (м. Балаклія) та інші.

Численні виступи колективу та його солістів на районному та обласному радіо, телебаченні також мають за мету популяризацію української народної пісні. Відеозаписи пісень «Веселої Слободи» можна також побачити в мережі Інтернет.

У складі гурту – чимало здібних солістів, які є лауреатами міжнародних та національних конкурсів. Декому з них заняття в колективі дали путівку в професійну музичну творчість та міцну базу для вступу до вищих навчальних закладів мистецького спрямування.

Юні аматори свято шанують пам’ять «українського соловейка» – видатної землячки, народної артистки України Оксани Петрусенко та увічнюють її образ своєю творчістю, примножуючи славу рідної балаклійської землі.

Електронна адреса: sloboda0306@ukr.net  super.spivak1996@ukr.net

Тел. 066 499 7317