Хоровий колектив, який зараз носить цю назву засновано у 1946 році при Львівському обласному Будинку народної творчості диригентом Володимиром Панасюком. У 1947 р. цей аматорський хор очолив Євген Вахняк, з яким пов’язане становлення та подальше мистецьке зростання хорового колективу, що у 1949 р. перейшов творчо працювати до Львівського будинку культури працівників зв’язку і дуже скоро набув популярності як хорова капела працівників зв’язку, здобуваючи перемоги на обласних і республіканських оглядах творчості. Колектив часто виступав у Києві, презентував українську хорову культуру в країнах Балтії, а також у Москві й Ленінграді. Преса часто порівнювала капелу з професійними колективами, називаючи її «молодшою сестрою “Трембіти”». У 1965 р. капелі працівників зв’язку присвоєно почесне звання «Заслужена капела Української РСР». У 1975 р. капела стала Лауреатом Міжнародного хорового фестивалю-конкурсу «Таллін–75».
Співоче середовище капели працівників зв’язку сприяло мистецькому становленню багатьох молодих музикантів. Тут співали і набували творчого досвіду майбутні видатні диригенти: Стефан Турчак, Іван Гамкало, Тарас Микитка, Андрій Кушніренко, Ігор Жук, Микола Попенко, Мирон Дуда, Богдан Завойський, Іван Небожинський, Орест Кураш, Іван Майчик, Зіновій Демцюх, Василь Яциняк і багато інших.
Мистецька діяльність капели була спрямована на здійснення культурно-просвітницької місії національного характеру і виступала фактичним продовженням традицій товариства «Львівський Боян». Саме тому на початку 1980 років, спільним рішенням диригента і хористів, заслуженій хоровій капелі працівників зв’язку було додано назву «Боян». Так у мистецький простір Львова вдалося повернути назву, з якою пов’язана ціла епоха в історії української музичної культури. По смерті Євгена Вахняка, найбільша справа його життя – капела «Боян» – стала носити його ім’я.
У 1996–2001 рр. капелою керували Ярослав Базів і Ярослав Гнатовський, у 2001–2003 рр. – Олег Цигилик. Від листопада 2003 р. дотепер цей хоровий колектив очолює Василь Чучман.
Капела є учасником багатьох фестивалів і конкурсів в Україні, Польщі, Угорщині, Чехії, Чорногорії, Нідерландах, Фінляндії, Великій Британії, Франції. У форматі культурного обміну «Боян» співпрацює з хорами Польщі та Франції.
До 2014 р. капела функціонувала при Львівському будинку культури працівників зв’язку, а від вересня 2015 р. продовжує свою творчу працю у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Репертуар капели складають хорові твори українських і зарубіжних композиторів (у тому числі твори великої форми), духовна і патріотична музика, літургія, колядки і щедрівки, обробки народних пісень.
e-mail: boyanchoir@gmail.com
Контактний телефон: +38 (099) 3839118