Народний художній колектив хор «Скворушка»

Народний художній колектив хор «Скворушка»

Народний художній колектив хор «Скворушка» був заснований у 1965 році при Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості. Ініціатором створення колективу, а також його першим керівником стала відома хормейстерка Лідія Шапіро. Із 1990 року хором керує його вихованка, кандидат мистецтвознавства Юлія Іванова. За свою багаторічну історію колектив неодноразово гастролював Європою, завдяки чому став знаним поза межами України та отримав звання Народного художнього колективу.

Навчання у колективі здійснюється за власною програмою, яка за своїм змістом наближена до програми хорової студії. Навчальна програма хору має на меті формування музично-теоретичних та виконавських навичок та передбачає як групові, так й індивідуальні методи роботи. Про успішне втілення програмних вимог свідчить висока вокальна культура виконання, яка, окрім технічної досконалості, характеризується особливою виразністю, емоційністю звучання. Ґрунтовний підхід до музично-професійної підготовки дає змогу вихованцям продовжувати свій творчий шлях у мистецьких навчальних закладах – випускники колективу щороку поповнюють ряди вступників на хормейстерські та вокальні відділення музичних і педагогічних училищ, університетів, академій культури та мистецтв.

У колективі працюють три різновікові групи – молодша, середня та старша, що дає змогу дотримуватись принципу логічності й послідовності навчання. Освітній процес у кожній з груп базується, перш за все, на врахуванні вікових та індивідуальних особливостей дитини.

Основною метою роботи колективу є формування морально-естетичної культури в молоді, сприяння відродженню та популяризації хорового мистецтва в Україні.

Самобутності творчого портрету хору сприяє яскравість та різноманітність його репертуару – це й класична та духовна музика, й обробки народних пісень, і сучасні хорові композиції. Завдяки співпраці колективу з композиторами Харківщини, дитячий хор став своєрідною творчою лабораторією багатьох митців та мав змогу першим виконувати твори М. Кармінського, В. Птушкіна, І. Гайденка, В. Мужчиля та інших.

Про високий рівень виконавської майстерності свідчать численні перемоги у мистецьких конкурсах та фестивалях різних рівнів, зокрема:

  • Всеукраїнський відкритий хоровий фестивалю-конкурсу «Голоси Яскравої Країни» (м. Ужгород, 2016 р.) – диплом лауреата ІІ ступеню;
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Зірковий бум» (м. Ладижин, 2017) – Гран-прі;
  • ІІІ відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства та імпровізації «Джаз-Фієста – 2017» (м. Харків, 2017) – диплом лауреата І ступеню;
  • ІІ відкритий фестиваль-конкурс «Битва Хорів» (м. Харків, 2018) – Гран-прі;
  • Третій міжнародний хоровий фестиваль «Odessa Cantat» (м. Одеса, 2019) – диплом лауреата ІІ ступеню;
  • Другий Міжнародний фестиваль «International Travel Music Fest» (м. Харків, 2019) – Гран-прі.

Контакти хору «Скворушка»

Телефон:  098-218-5886

Instagram Facebook