Дитячий хор “Звуки музики”

Дитячий хор “Звуки музики”

Хоровий колектив  «Звуки музики» ДМШ №9 ім. В.Сокальського має давні академічні традиції. Ще з часів заснування школи (1967 р.) поступово, довгі роки створював свою історію хор молодших класів під керівництвом Л.В.Васюри. У 90-ті роки з хором працювали такі хормейстери, як Т.Райгородська, А.Попова, І.Григорович. З 2004 року по теперішній час хором керує викладач вищої категорії, методист Попова Олена Валеріївна, випускниця ДМШ №9 ім. В. Сокальського.

Олена Попова

Довгі роки разом з хором  працює концертмейстер Торська-Литвин І.Г. З кожним роком хоровий колектив набирає професійного  зростання. Сьогодні хор середніх класів  складає проміжний етап в учбовому процесі вокально-хорового відділу, створюючи подальшу професійну базу для хору старших класів. Підготовчим  ступенем для хору «Звуки музики»  є групи  молодших класів. Так, послідовність та систематичність є однією з головних особливостей методики викладання. Багато уваги в повсякденній хоровій  роботі приділяється прищепленню інтонаційних навичок, а також – природному звучанню дитячих голосів, як наслідок розкріпачення голосового апарату в цілому. Виконання хорового колективу завжди відрізняється витонченим смаком відібраного репертуару, цікавою трактовкою творів, академічно оформленим звучанням. Базовою основою репертуару є класичні зразки  творів для дітей в оригіналі чи хорових перекладеннях, але приділяється увага й співу a capella  українських народних пісень. Одним з улюблених напрямків виконання маленьких хористів є твори джазового стилю.

Як учбовий колектив та концертна одиниця, хор активно приймає участь у концертному  житті музичної школи та за її межами. Багато років хоровий колектив є активним учасником багатьох міських заходів: концерти до Дня Перемоги  у II Світовій Війні, концерти до Дня міста та Дня незалежності (2010, 2016, 2017, 2018 рр.) , приймав участь у концертах симфонічної музики з МАСО «Слобожанський»(2012, 2013 рр.), учасник проекту «Діти Харкова – за мир» (2017, 2018 рр.) та Всеукраїнського музичного проекту « Ми – Всесвіт, Ми – Діти» у складі зведеного хору м. Харкова (2019 р.).  Разом з хором старших класів приймав участь у студійних записах до міських заходів. Хоровий колектив «Звуки музики»  співпрацює з театром «Дон Дієз» Дитячої музичної школи №9, з солістами інших відділів школи  та  оркестром народних інструментів, створюючи цікаві неповторні зразки дитячого виконавства. Також підтримується зв’язок з Харківською державною бібліотекою ім. В.Г. Короленка та Центральною міською бібліотекою ім. В.Г. Белінського: хор приймав участь у концертах до Дня Перемоги у II Світовій Війні (2009 р.) та з нагоди ювілейних дат Австрійської бібліотеки та Німецького читального залу ( 2016 р.).

За останні п’ятнадцять  років хоровий колектив «Звуки музики» приймав участь у багатьох міських, обласних та всеукраїнських фестивалях та конкурсах, та здобув звання лауреатів: це  Міський фестиваль дитячих хорових колективів «Низький уклін Вам, ветерани» ( 2005 р.- III ступінь, 2009 р., 2010 р.), Обласний фестиваль хорових колективів «Співуча весна» (2011 р., 2016 р.), володар Срібної медалі IV Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія.Молодість.Талант» (2014 р., м.Харків), Відкритий фестиваль світової музики ім. М.Д.Леонтовича (2017 р., 2018 р., м.Харків), Міський конкурс-фестиваль творчості «Місто талантів»   (м. Харків, 2017, 2020 рр.), участь у ІV та V Всеукраїнському конкурсі-фестивалі музичного мистецтва «Art-Dominanta» (2016 р. –  I ступінь, 2018 р.- II ступінь, м. Харків). Хоровий колектив неодноразово виступав на провідних сценах м.Харкова –ХНАТОБа  ім. М. Лисенка та Харківської обласної філармонії. Так, у лютому 2020 р. «Звуки музики» було  запрошено до участі  у концерті хорових колективів мистецьких шкіл Харківщини в рамках Фестивалю виконавської майстерності та методичних новацій «Мистецький вернісаж – 2020» до 20-річчя Обласного Навчально-Методичного Центру підвищення кваліфікації працівників культосвітних закладів.

Репертуар колективу

Facebook

Відео