Камерний хор “Канон”

Камерний хор “Канон”

Камерний хор „Канон” був створений у травні 1991 року ентузіастами хорового співу, які мали намір знайомити широку аудиторію з вітчизняною музичною культурою, зокрема, і з творами Православної культової музики як невід’ємним, основоположним її шаром. З 1994-го колектив працює в складі «Об’єднання художніх колективів»  (Комунальний заклад Черкаської обласної ради).  З ансамблю духовної музики „Канон” виріс у класичний камерний колектив, суттєво збагативши репертуарну палітру, виконавську майстерність, творчий досвід.  На сьогодні колектив складається із 17 співачок і співаків. Керівником хору є Євген Валовенко, випускник Черкаського музичного училища імені С.С. Гулака-Артемовського та Донецької державної музичної академії імені С.С.Прокофьєва. 

Євген Валовенко

„Канон” активно популяризує мистецтво хорового співу a’capella як безумовно найважливіший вид національного професійного музичного виконавства. У репертуарі хору твори Православної духовної музики, твори вітчизняних та зарубіжних композиторів від епохи бароко до наших днів, класичні та сучасні обробки українських народних пісень та пісень інших народів. І одним з основних своїх завдань колектив бачить у популяризації творчості своїх земляків, основоположників сучасного українського хорового мистецтва Олександра Кошиця та Кирила Стеценка.

„Канон” є учасником багатьох найпомітніших культурно-мистецьких подій в обласному центрі та на Черкащині, урочистих концертів, мистецьких акцій.  Власні концерти колективу стають справжніми мистецькими подіями, тематичні програми „Канону” користуються незмінною цікавістю з огляду на різноманітність стилів творів, що представляються, змістовні композиційні їх поєднання.

З 1997-го колектив бере активну участь у Всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах – фестиваль „Пасхальні співи” (Рівне, 1997), Міжнародний фестиваль хорового співу (Мендзіздрує, Польща, 1998 – Дипломант), Міжнародний фестиваль церковної музики (Хайнувка, Польща, 1999 – Дипломант), Акція Ethnic Percussion Symphony Міжнародного музичного фестивалю на честь 1000-ліття Вроцлава (Вроцлав, Польща, 2000), Всеукраїнський фестиваль „Від Різдва до Різдва” (Дніпро, 2002), Всеросійський фестиваль хорових колективів імені Олександра Кошиця (Москва, Росія, 2002 – ІІ премія), Всеукраїнський Хоровий фестиваль „Передзвін” (Івано-Франківськ, 2008), Всеукраїнський фестиваль-конкурс „Від Різдва до Різдва” (Дніпро, 2010 – ІІІ премія, 2018 – ІІ премія)). З 2011 „Канон” бере участь у фестивалі „Різдвяна коляда”, що відбувається у Черкасах. Кілька років поспіль на запрошення Українського культурного центру у Фінляндії концертні тури містами цієї країни проводить чоловіча група „Канону”. У 2012 році колектив виборов Гран-Прі ІХ Всеукраїнського фестивалю „Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви”, а  Євген Валовенко був визнаний найкращим серед диригентів.

Репертуар хору

Контакти:

+ 38 (050) 164 77 35

valovev@ukr.net 

Євген Валовенко, керівник

Відео

Facebook