Відкритий лист Хорового товариства України ім. М. Леонтовича до Європейської Хорової Асоціації «Europa Cantat»

Хорова спільнота України вкрай здивована, та вважає неприйнятною Вашу позицію щодо збройної агресії Російської Федерації. Сьогодні Україна боронить кордони західної цивілізації та своє право на існування у кривавій визвольній війні! Таких масштабів руйнування та жертв світ не бачив із часів Другої світової війни!

Ми хочемо прояснити нашу позицію: не може бути жодної солідарності чи партнерства, чи іншого виду співпраці з митцями з росії. Ми не співпрацюємо з країною, що атакувала нас, що розпочала відкриту агресію проти України, виправдовуючи це на офіційному рівні метою тотального винищення українського народу. Коли весь світ підтримує Україну і вимагає зупинити російсько-Українську війну, більш ніж 80% росіян підтримують її – неможливо говорити про будь-яку кооперацію у сфері колективної творчості.

Ми не можемо і не зобов’язані вести діалог під дулами автоматів, під ударами ворожих бомб та ракет. Ми не можемо і не будемо вести мистецький діалог, бо наші театри зруйновані.

Неможливо повірити, що коли весь цивілізований світ називає речі своїми іменами, визнає російську федерацію державою-агресором, виключає з міжнародних організацій та об’єднань, змагань та фестивалів, запроваджує екстраординарні санкції, коли відбувається геноцид українського народу, одна з найбільших мистецьких європейських організацій закликає до «діалогу».

Ми хочемо наголосити на тому, що через російську агресію проти України наші митці не мають можливості продовжувати працювати та навчатися – вони змушені покинути рідні домівки та шукати прихистку, аби продовжити своє життя.

Багато молодих студентів-музикантів були вимушені припинити своє навчання,  проте лише студентКИ мали можливість виїхати з України, щоб продовжити його, адже молоді чоловіки лишилися, аби захищати нашу Батьківщину. Через російсько-Українську війну ми можемо втратити ціле покоління молодих митців.

Ми вважаємо неможливим досягти порозуміння з людьми, чия країна продовжує відкриту військову агресію проти нашої країни. Ця війна стала можливою саме завдяки підтримці громадян росії. Для нас неприйнятно та неможливо працювати з представниками цієї країни.

Тому Хорове товариство та митці України звертаються до Європейської Хорової Асоціації з проханням не допускати учасників росії до міжнародних проектів ECA-EC, в тому числі і до ЄвроХору 2022.

Голова Хорового Товариства України ім. М. Леонтовича

Тарасенко О.Л.