Студентський хор Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. Косенка Житомирської обласної ради – знаний творчий колектив не лише на Житомирщині, а й далеко за її межами.
Перші архівні згадки про нього датуються 1930 роком, тоді хором керував скрипаль за освітою Я. Остач. Із 1933 року колективом починає керувати випускник Київського муздрамінституту хормейстер М. Доценко, а пізніше С. Каплун, О. Тітов, М. Єнін. У 1984 році колектив очолив талановитий хормейстер, випускник Одеської консерваторії О. Вацек, нині заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури України. У 1986 році на базі студентського хору О. Вацек заснував хорову капелу «Орея». На початку 90-х років хор очолила В. Чумак.
З 1996 року гарною традицією в Житомирі стають прем’єри світової оперної та кантатно-ораторіальної класики. У творчій співпраці з солістами Національної опери України, Національної філармонії України, Одеського національного академічного театру опери і балету хор разом із симфонічним оркестром музичного училища (керівник В. П. Кашперко) здійснив концертні вистави опер П. Масканьї «Сільська честь», П. І. Чайковського «Євгеній Онєгін», К. Глюка «Орфей і Еврідіка», сценічних кантат К. Орфа «Carmina Burana», А. Вівальді «Gloria». В опері К. Глюка «Орфей і Еврідіка» в якості соліста дебютував студент відділу Юрій Міненко (нині відомий у світі контратенор, лауреат багатьох Міжнародних конкурсів).
З жовтня 2014 року розпочалась нова віха в історії хору, його очолив випускник відділу «Хорове диригування» Житомирського музичного училища Андрій Морозюк. Учень та продовжувач традицій диригентської школи Пігрова Андрій Морозюк успадкував від свого вчителя, заслуженого працівника культури України, професора, керівника студентського хору кафедри «хорового диригування» ОНМА імені А. Нежданової, Г. Ліознова професіоналізм і високі вимоги до якості виконання.
До репертуару колективу входять твори української та світової класики, духовна музика, обробки українських народних пісень, сучасні твори.
Студентський хор відділу відзначається високою культурою виконання, про що свідчать його професійні здобутки:
2015 рік – диплом I ступеню на IV Обласному фестивалі-конкурсі хорової музики «Ave Maria».
2016 рік – подяка Всеукраїнського товариства Едварда Гріга за прем’єру незавершеної опери Едварда Гріга «Олаф Трюгвасон», яка пройшла в рамках І Міжнародного культурно-мистецького фестивалю Grieg Fest у Житомирі.
Квітень 2018 року – дипломант II Міжнародного культурно-мистецького фестивалю Grieg Fest.
Травень 2018 року – лауреат I ступеню Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хорового мистецтва ім. В. Пекара у м. Рівне.
Листопад 2018 року – володар Гран-прі на Всеукраїнському творчому фестивалі-конкурсі «Шукаємо та ростимо таланти України» у м. Житомир.
Грудень 2018 року – І місце на VIII Всеукраїнському хоровому конкурсі ім. М. Леонтовича, м. Київ.
2019 рік – ІІ місце у номінації «Хори музичних навчальних закладів» на Міжнародному Фестивалі Церковної музики «Хайнувка» у м. Білосток, Польща.
На базі хору діє також вокальний ансамбль під керівництвом А. Морозюка.
Надзвичайна доброзичливість та високий професіоналізм, інтелігентність та порядність керівника студентського хору А. В. Морозюка, створюють неповторно теплу і водночас творчо-ділову атмосферу в колективі.